نقاط قوت استفاده از پاکت‌های ایستاده زیپ‌دار

بسته بندی مواد غذایی بر اساس اهداف مصرف کنندگان متغییر می باشد و تولید کنندگان در بازارهای رقابتی عمل می کنند. در چنین شرایطی مساله بسته بندی تاثیر مستقیم روی مباحث مهمی نظیر بودجه و قیمت تمام شده محصول بازاریابی و روند تغییرات خرده فروشی در بازار دارد. بسته بندی بیشتر به عنوان یکی از عوامل در امر بازاریابی اهمیت برجسته دارد.

همچنان که تولید کنندگان می کوشند در محیط های خرده فروشی دوام آورند، نوآوری در بسته بندی راهکاری رو به ترقی می باشد.

در بسته بندی محصولات مواد غذایی شبیه به محصولات خشک و یخ زده، انواع دانه ها و گرانول ها پر مصرفترین و به صرفه ترین بسته بندی پاکتهای ایستاده زیپدار در متریال های مختلف هستند. در نتیجه احساس نیاز به این نوع بسته بندی به شدت رو به افزایش است.

پر کردن تولیدات خشک

بسته بندی های منعطف به خصوص پاکت های ایستاده زیپدار برای پودرهای کیک و ادویه جات تا قهوه و پودرهای انرژی زا نیز بسیار مناسب هستند.

پاکتهای کاست دار زیپ دار در میان تولیدکنندگان مواد پودری طرفداران به سزایی دارد، زیرا فرصت به نمایش گذاشتن پاکت های ایستاده با چاپ های بی‌نظیر در میان کیسه هایی شفاف چیده شده در فروشگاه ها این امکان را به بیننده میدهد که از دور نیز نظاره گر محصولات باشند. این نوع بسته بندی استاندارد متداول جهت بسته بندی قهوه و پودر شکلات بوده که با تکیه بر استاندارد گرافیک چاپی مناسب میتواند جهت تقویت بازاریابی به فروشنده کمک به سزایی داشته باشد.

از مزایایی این پاکت ها می توان به انعطاف پذیری ، سرعت بالا در بسته محصول و ارزان بودن اشاره کرد.

لفاف Pe-Ps (پلی استر و پلی اتیلن) متریال اصلی در ساخت پاکت ها می باشند. لایه خارجی پلی استر(PET) با یک لایه داخلی پاکت پلی اتیلن می باشد.