آشنایی با چند متریال پر مصرف در ساخت مواد اولیه پاکت‌ها (فیلم)

opp چیست ؟ opp مخفف و خلاصه شده فیلم Orient Polypropylene که یک ورقه نازک پلاستیکی است و از مواد اولیه پلی پروپلین تولید می شود که کاربرد بسیار زیادی در صنعت بسته بندی مواد غذایی و دیگر صنایع بسته بندی دارد . _

 bopp چیست ؟ bopp مخفف و خلاصه شده Biaxally Orient Polyproplene که کاربردی همانند opp دارد اما ضخیم تر و دارای مقاومت و استحکام بسیار بیشتری است ، بسته بندی های چیپس که دارای چاپ از بیرون و داخل نقره ای است یکی از معروف ترین نمونه بسته بندی بی او پی پی است . _

cpp چیست ؟ cpp مخفف و خلاصه شده cast Polypropylene است که دارای رنگ شفاف است و بیشتر به صورت لمینت شده بر روی دیگر ورقه های پلاستیکی ذکر شده برای استقاومت و مقاومت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد _ cpe چیست ؟ cpe مخفف و خلاصه شده cast polyethylene است که شباهت بسیار زیادی با cpp دارد اما با این تقاوت که به جای مواد اولیه پلی پروپلین از مواد اولیه پلی اتیلنی به دست می آید .

کاربرد opp ، cpp و bopp چیست ؟

بیشتر کاربرد موارد قید در صنعت بسته بندی مواد غذایی است و می توان گفت بیش از ۹۰ درصد بسته بندی هایی که در فروشگاه های مواد غذایی مشاهده می کنید از این مواد تولید و بسته بندی شده است .

البته موارد قید شده تنها در بسته بندی مواد غذایی کاربردی ندارد بلکه بیشتر صنایع بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد ، به طور مثال بسته بندی لوازم جانبی موبایل و الکتریکی ها و …

تفاوت و کاربرد opp ، cpp و bopp در چیست ؟

همانطور که پیشتر گفتیم تمامی موارد قید شده در صنایع بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد و انتخاب نوع مواد اولیه به عهده خود مشتری ، و باید با توجه به نوع کالا یا مواد غذایی فیلم مورد نظر انتخاب شود .

اگر دقیقا نمی دانید که باید از چه مواد اولیه ای برای بسته بندی خود استفاده کنید کافیست با مشاوران فروش ما تماس حاصل فرمایید تا به طور کامل شما را راهنمایی کنند ، همینطور می توانید تا مواد غذایی یا کالا مورد نظر را به دفتر مرکزی آورده تا نمونه های مختلف روی محصول شما تست شود .

مثال : بیشتر بسته بندی های چیپس در فروشگاه های مواد غذایی از یک ورقه bopp تنها بسته بندی شده است اما برای مقاومت بیشتر می توانید یک لایه cpp روی bopp لمینت کنید تا بسته بندی از ضخامت و مقاومت بسیار بهتر و کاربردی تری داشته باشید .